DLACZEGO NIEMIECKI Z NAMI

Czego nie wiedziałeś o języku niemieckim…

  • Jest to język technologii i nauki. W środowisku naukowym to drugi najważniejszy język na świecie.
  • Język niemiecki jest językiem najczęściej używanym w Unii Europejskiej.
  • Aż 20% światowej produkcji książek jest publikowana po niemiecku.
  • Niemiecki to język sławnych ludzi, m. in.: posługiwali sie nim Goethe, Nietzsche, Kafka, Mozart, Bach, Beethoven, Freud czy Einstein. Znając ten język będziesz miał bezpośredni dostęp do wspaniałego dziedzictwa kulturowego.
  • Liczne organizacje o charakterze międzynarodowym mają swoje siedziby w Niemczech
  • Ten kto sprawnie posługuje się językiem niemieckim zwiększa swoje szanse na rynku pracy. Niemcy są jednym z najważnieszych partnerów strategicznych Polski, na których rynku pracy pracownicy polscy są doceniani i dobrze opłacani.
  • Język niemiecki, zaraz po angielskim, jest jednym z najczęściej używanych języków w sieci.