Tak wyglądają członkowie młodzieżowych band

Napisane przez: Hector Lozada . Opublikowane w Blog

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wyglądają przedstawiciele młodzieżowych grup przestępczych, to ten artykuł jest dla Ciebie!

W Hiszpanii nazywają ich Cani

Bardzo lubią złote ozdoby, z upodobaniem noszą okulary przeciwsłoneczne (nawet wieczorem), czapki z daszkiem i markowe ubrania. Publicznie słuchaj muzyki na cały regulator.

W Kolumbii nazywają ich Ñeros

Ich nieodłącznym gadżetem są czapki z daszkiem i noszą ubrania w stylu “Hip-Hop”.

W Chile nazywają ich Flaites

Inaczej młodzi, agresywni przestępcy.

Cholos są w Meksyku

Mieszkają w najbiedniejszych dzielnicach, lubią tatuaże, golą głowy, noszą ciemne okulary, jak również oznaczają graffiti swoje terytorium.

Tukis z Wenezueli

Tukis są miejskim „plemieniem” bardzo powszechnym w Wenezueli, a szczególnie w jego stolicy – Caracas. Charakteryzują się małpim, wulgarnym zachowaniem. Zazwyczaj słuchają muzyki reggaetonowej i etnicznej. Ciekawą cechą estetyczną u niektórych członków tej grupy są wąsy ufarbowane na żółto.

Planchas z Urugwaju

W żargonie urugwajskim planchas są ludźmi o pewnych zachowaniach i stereotypowym wyglądzie zewnętrznym.

Są to „plemiona” miejskie złożone z członków zmarginalizowanych sektorów społeczeństwa, które powodują strach i odrzucenie w innych sektorach społeczeństwa.

Pirañas z Peru

Peruwiańczycy tak nazywani słuchają reggaetonu, noszą odzież sportową, są na stałe związani ze światem podziemnym i zniekształcają pisane i mówione hiszpańskie do swoich potrzeb.

villeros Argentyna

Villeros są miejskim „plemieniem”, które jest blisko spokrewnione z cumbia villera, muzyką z biednych dzielnic, która narodziła się w slumsach na początku XXI wieku.

Zapraszamy na semestralne kursy języka hiszpańskiego z lektorami z Ameryki Łacińskiej. Żyj energią, ciepłem i uśmiechem naszych lektorów z Wenezueli, Kolumbii i Ekwadoru.
Zajęcia odbywają się raz (120 minut) lub 2 razy (2 x 90 minut) w tygodniu, w godzinach porannych od 8.00 lub w godzinach popołudniowych od 17.00. Start początek marca!

Więcej informacji: kontakt@szkolajezykowawsl.pl

Trackback from your site.

Skomentuj

Twitter